Lazerle Varis Tedavisi

Lazerle Varis Tedavisi

Varis Tedavisi

02 Şubat 2017

ekledi.

Yorum Yaz

59 kez incelendi.

Lazerle Varis Tedavisi

Varis hastalığı ile ilgili tedavi yöntemleri her geçen gün gelişen teknoloji ile birlikte daha da etkili bir hale gelebilmektedir. Özellikle varis hastalığı için etkili bir tedavi yöntemi olan lazerle varis tedavisi son yıllarda varis için tercih edilen en etkili ve kalıcı yöntemlerden birisi…

Lazer ile varis tedavisi yaklaşık olarak 1999 yılından itibaren dünya genelinde varis için uygulanmaktadır. Lazerle varis tedavisi hem oldukça güvenli hem de hastalık süreci ile ilgili etkili bir yöntem olduğu için hastalar tarafından tercih edilmektedir.

Lazerle varis tedavisi ameliyatsız varis tedavisi grubu içinde yer alan bir cerrahi müdahaledir. Hastanın bıçak altına yatma korkusunu yenmesi ve bununla birlikte de hastalık sürecinde daha etkili bir tedavi olması dolayısı ile lazerle varis tedavisi en sağlıklı cerrahi müdahalelerden birisidir.

Lazerle Varis Tedavisi Nasıl Uygulanmaktadır?

Cerrahi lazerlerin varis tedavisinde uygulanması tamamen cilt üzerinden yapılmaktadır. Lazere benzer olarak radyo frekans yöntemi de tıpkı lazer yöntemi gibi cilt üzerinde yapılan bir diğer varis tedavi yöntemidir. Varis belirtileri görüldüğünde bu tedavi uygulanabilecektir.

Lazer ışınları cilt üzerinde yaklaşık olarak 70 ile 100 derecelik bir ısı ile cilt altındaki hasarlı dokulara müdahale edebilmektedir. Bu sayede de renkli damarlar tarafından ısının kolaylıkla tutunmasını ve hasarlı olan damarların da tahrip olmasına neden olarak ilerlemesini de durdurur.

Lazerle varis tedavisi ile ilgili bilinmesi gereken en önemli ayrıntı ise bu yöntemin sadece kılcal damar varis çeşidi için etkili olduğudur. Bilindiği üzere kılcal damar varis çeşidi oldukça küçük kılcal damarların yani el ile dokunulduğunda hissedilmeyen ve ancak detaylı bir şekilde bakıldığında görülebilecek olan kılcal damar varisinin tedavisinde etkilidir. Bu varis çeşidi aynı zamanda en sık görülen varis çeşididir. Ağrı şiddeti çok az olmasına karşın özellikle estetik bir sorun oluşturduğu için kişinin psikolojik olarak olumsuz etkilenmesine neden olabilmektedir.

Ancak lazerle varis tedavisi yapıldığında kılcal damar varisi için etkili bir uygulama yapılmış olacaktır. Herhangi bir iz kalmadığı gibi hastalığın tedavisinin de oldukça hızlı bir şekilde yapıldığı bilinmektedir. Üstelik tedavi sonrasında kişinin günlük yaşamına hızlı bir şekilde dönebilmesi de lazer ile varis tedavisinin sunmuş olduğu olumlu sonuçlar içinde yer almaktadır.

Lazerle varis tedavisi soğutucu jel ile yapıldığı için lazer ışınlarının sıcaklığından hasta kesinlikle olumsuz bir şekilde etkilenmemektedir. Herhangi bir iz kalmadığı gibi özellikle bu jel sayesinde uygulama sırasında yaşanabilecek ağrı oranı da en az seviyeye indirilmektedir.

Lazerle varis tedavisi uygulamasının şimdiye kadar ciddi bir yan etkisi görülmemiştir. Ancak bu uygulamayı yapacak olan doktorun kesinlikle uzman olması ve steril ortamlarda uygulanmasının yapılması gerekmektedir. Özellikle erkek hastalar için en önemli oluşabilecek yan etkisi ise lazer uygulaması yapılan bölgede kıl çıkmama sorununun olmasıdır. Kıl kökleri zayıflayabilir veya o bölgede kıl çıkmayabilir.

Lazerle Varis Tedavisi hakkında umarız yeterli bilgiyi verebilmişizdir. 

Etiketler: , , , , ,

Yorum Yaz