Köpükle Varis Tedavisi

Köpükle Varis Tedavisi

Varis Tedavisi

31 Ocak 2017

ekledi.

Yorum Yaz

78 kez incelendi.

Köpükle Varis Tedavisi

Tıbbi açıdan meydana gelen teknolojik yenilikler ile pek çok hastalığın tedavi yöntemleri hız kazanmaya başladı. Özelikle varis tedavisinde meydana gelen teknolojik gelişmeler sayesinde artık yüzde yüze varan oranlarda ve hastanın günlük yaşam kalitesini olumsuz bir şekilde etkilemeden tedavi uygulamak mümkün. Varis tedavisi için en çok tercih edilen yeniliklerden birisi de köpük ile varis tedavisidir.

Köpükle varis tedavisi kişi üzerinde en hızlı etkisini gösteren bir varis uygulamasıdır.

Köpükle Varis Tedavisi Nedir?

Köpükle varis tedavisi halk arasında iğneli varis tedavisi olarak bilinmektedir. Varis için özel olarak yapılan ilaç ile havanın karışımından elde edilen cerrahi köpüğün iğne yardımı ile sorunlu ve varisli olan damarların içine enjekte edilmektedir. Köpük Tedavisi varis tedavisi çeşitleri içinde en modern tedavi yöntemi olarak bilinmektedir.

Köpükle varis tedavisi sonrasında hasta kısa süre içinde olumlu bir şekilde tedaviye cevap vermektedir. Bununla birlikte narkoz ya da ameliyat gibi hasta için önemli olan sorunların yaşanmaması da köpükle varisin en önemli artılarından birisidir.

Köpükle varis tedavisi iki aşamalı olarak uygulanmaktadır. İlk olarak köpük adı verilen özel varis ilacının hazırlanması gerekmektedir. Varis ilacı 3’lü musluk olarak bilinen cerrahi bir alet ve hava kullanılarak özel olarak köpük elde edilmektedir. Bunun için de tedaviye köpük ismi verilmiştir. Hazırlanan ilaç köpüğü yaklaşık olarak 1 mm üzeri varisli ve sorunlu olan tüm damarların tedavisinde etkili ve başarılı olabilmektedir. Sadece özel ilaç köpüğünün damar içine girilebilecek kadar önce olan bir iğne enjekte edilmesi ile tedavinin kısa süre içinde tamamlanmış olur. Hastanın tedavi sonrasında ise direkt olarak günlük yaşantısına dönmesi uygundur.

Köpükle varis tedavisi uygulanacak olan kişilerdeki varisli damarların yaklaşık olarak 1 mm kalınlığında olması gerekmektedir. Bunun için orta kalınlıktaki varisli damarların tedavisinde uygundur.

Köpükle varis tedavisi sadece bacak bölgesindeki varisli damarlarda değil yüz bölgesindeki veya el ve ayak bölgesindeki kılcal damarların sorunlarının giderilmesinde de tercih edilmektedir.

Özellikle kadınlarda genital bölgedeki kılcal damarlar sorunlarında da köpükle varis tedavisi oldukça başarılı sonuçlar verebilmektedir.

Köpükle varis tedavisi oldukça ince yani iğne girmeyecek kadar küçük damarlarda uygulanmamaktadır. Genellikle kılcal damarlarda lazer yöntemi daha etkili olduğu için köpükle varis tedavisinin uygun olmadığı durumlarda lazer tercih edilmektedir.

Aynı şekilde köpükle varis tedavisinin uygun olmadığı durumlarda radyo frekans ile varis tedavisi de oldukça başarılı sonuçlar verebilmektedir.

Köpükle varis tedavisi sonucunda herhangi bir şekilde hastanede yatma gibi bir durum ile karşı karşıya kalınmadığı için hastanın iş gücü kaybı yaşama gibi bir durumu da bulunmamaktadır. Aynı zamanda uygulama yapılırken herhangi bir anestezi de yapılmadığı için hastanın kısa süre içinde tedavisi sonuçlanmaktadır. Köpükle varis tedavisine köpük skleroterapi de denilmektedir.

Köpükle varis tedavisinin herhangi bir yan etkisi yoktur.

Etiketler: , , ,

Yorum Yaz